Program Moje CanDo ® - licencjonowany program dla dzieci i młodzieży w wieku szkoły podstawowej

Coraz więcej Rodziców szuka kursu, który zapewni ich dzieciom efektywną i szybką naukę. Ze względu na dużą ilość zajęć pozaszkolnych szukamy kursu, na którym czas zajęć będzie optymalnie wykorzystywany, a dzieci oprócz doskonalenia języka angielskiego będą przyswajały wartościowe treści.

Wychodząc tym oczekiwaniom naprzeciw stworzyliśmy Program dla dzieci i młodzieży Moje CanDo ®, który zapewnia wymagającą pod względem stopnia trudności, efektywną naukę języka, a jednocześnie  rozwijaja tak istotne obecnie umiejętności jak myślenie krytyczne, kreatywność, uczy współpracy w grupie oraz wprowadzaja wartościowe treści  (elementy międzyprzedmiotowe CLIL).

W trakcie zajęć kładziemy nacisk na zdobywanie umiejętności samooceny, nauczyciel ma za zadanie pomóc uczniom dostrzec  ich postępy i zaszczepić w nich potrzebę uczenia się  oraz poczucie sukcesu (Assessment for Learning). W rezultacie postawa Can Do (pol. umiem, potrafię) w relacji do własnych umiejętności stopniowo staje się własną postawą dzieci uczących się w naszej szkole. W przeciwieństwie do motywacji zewnętrznej, przy której początkowy zapał często kończy się pracą pod przymusem i występującym po pewnym czasie zniechęceniu, silna motywacja wewnętrzna pozwala dzieciom uczyć się z zapałem przez wiele kolejnych lat.

Kursy dla dzieci i młodzieży to:

• Dobre przygotowanie i wysokie wyniki na egzaminach Cambridge English: Starters, Movers, Flyers, KET oraz PET for Schools (poziom B1)
  • Przyjemna nauka, dzięki elementom gry i zabawy obecnym na każdych zajęciach
  • Blended learning (metoda tradycyjna wsparta nauką on-line) – metoda, która na każdym poziomie pozwala naszym Uczniom szybciej zapamiętać i dobrze utrwalić wprowadzany materiał
  • Optymalna liczba osób w grupie (4-8 osobowe)
  • Nauka wybranych mnemotechnik - Uczniowie poznają uniwersalne techniki uczenia się bardzo pomocne również przy okazji uczenia się innych przedmiotów w szkole
  • Bezpłatne warsztaty z Native Speaker’em

Istnieje możliwość odbierania i przyprowadzania Uczniów ze świetlicy szkolnej (klasy 0 - 3 ).

LICZBA OSÓB  W GRUPIE

Aby zapewnić właściwą realizację programu nauka odbywa się w małych, komfortowych grupach – grupy 4-8 osobowe. Badania naukowe potwierdzają fakt, że jest to liczba osób najlepsza do efektywnej nauki, liczba, która z jednej strony zapewnia odpowiednią dynamikę pracy, uczenie się od siebie nawzajem oraz rozwój umiejętności społecznych (utrudnione w mniejszych grupach), a jednocześnie pozwala każdemu z uczestników na bezpośredni kontakt z lektoremrozwijanie umiejętności mówienia oraz rozumienia ze słuchu, bardzo utrudnionego w grupach większych. Stawiając sobie za główny cel efektywność nauki, nie oferujemy zajęć w mniejszych, ani większych grupach.

W trakcie kursu pozostajemy w ścisłym kontakcie z Rodzicami, dwa razy do roku otrzymują Państwo opisową ocenę postępów Ucznia, przez cały rok mają Państwo dostęp do e-dziennika, materiałów dodatkowych na platformie szkoły oraz stałą możliwość kontaktu mailowego z nauczycielem prowadzącym. Dwa razy w roku zapraszamy na bezpłatne warsztaty w ramach Akademii Rodzica prowadzone przez specjalistów w dziedzinie efektywnego stylu uczenia się, aby podpowiedzieć Rodzicom, jak skutecznie pomóc dziecku w nauce języka angielskiego w domu.

Kursy dla młodzieży od lat 14 w zakładce Kursy.

yle_cambridge_image001yle_cambridge_image002

Szkoła Językowa CanDo