Język angielski dla przedszkolaka

Kursy dla dzieci 3-6 lat

Nowoczesny, licencjonowany program Moje CanDo ® I dla dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci 3 i 4-letnie

Zajęcia niezwykle dynamiczne, zróżnicowane i kolorowe.

Dzieci doskonale przyswajają język obcy poprzez naturalną zabawę, nie zdając sobie sprawy jak intensywną pracę wykonują. Dwuletni program ułożony jest w taki sposób, aby dzieci angażowały się w zajęcia emocjonalnie, gdyż pozytywne doświadczenia pozostają w pamięci dzieci na dłużej i motywują do dalszej pracy. Na zajęciach wykorzystujemy metodę imersji: tj. zanurzenia w języku. Wbrew pozorom nie jest to sytuacja stresująca i nieprzyjemna dla dziecka, gdyż najmłodsi słuchacze poznają język intuicyjnie. Obserwują uważnie otoczenie i sytuacje, których opis w danym języku przyjmują w sposób naturalny.

Zajęcia tworzą u dzieci mocny fundament do dalszego zdobywania wiedzy i rozwijania kompetencji językowych.

Częścią Programu Moje CanDo ® jest:

• metoda nauczania angażująca wszystkie zmysły
  • zabawa z użyciem  wielu różnorodnych materiałów dydaktycznych, tj. flashcards, plakatów, pacynek, plansz oraz specjalnie zaprojektowanych i przygotowanych pomocy naukowych
  • muzyka, która sprzyja nauce i zapamiętywaniu nowego materiału językowego
  • nauka czytania (nauka i doskonalenie czytania metodą globalną – od lat 3)
  • e-learning – dzieci w domu mają dostęp do aplikacji, która zawiera animowane historyjki multimedialne, filmiki z piosenkami oraz gry utrwalające słownictwo

Nasze kursy to nie tylko kursy językowe. Poprzez naukę innego języka wprowadzamy również elementy kultury, tradycji i wiedzy ogólnej o świecie.Kładziemy nacisk na krytyczne myślenie, poszerzanie wiedzy o świecie, zwracamy uwagę na zdrowy styl życia, rozwój umiejętności społecznych oraz myślenia matematycznego od najmłodszych lat. W rezultacie postawa Can Do (pol. umiem, potrafię) w relacji do własnych umiejętności stopniowo staje się własną postawą dzieci uczących się w naszej szkole.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 35 minut.

Dzieci 5 i 6-letnie

Rozwój dziecka 5,6-letniego jest niezwykle dynamiczny, a potencjał w edukacji umiejętności – najwyższy i jak potwierdzają także liczne źródła naukowe i badawcze, jest to optymalny czas do rozpoczęcia intensywnej nauki języka obcego. Dostrzegamy niezwykłe możliwości naszych Uczniów 5-letnich. Dwuletni program Can Do dla 5 i 6-latków z powodzeniem rozwija 4 podstawowe umiejętności językowe ( mówienie, słuchanie, czytanie -metoda globalna, początek pisania), uczy również ważnych zachowań, które w kolejnym roku  pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie w grupie szkolnej oraz wprowadza elementy kultury, tradycji i ogólnej wiedzy o świecie. Kurs oparty jest na najnowszych, ambitnych podręcznikach, uzupełniony o liczne, autorskie materiały dodatkowe.

Częścią programu dla dzieci 5 i 6-letnich jest:

• metoda nauczania angażująca wszystkie zmysły
  • zabawa z użyciem  wielu różnorodnych materiałów dydaktycznych, tj. flash cards, plakatów, pacynek, plansz oraz specjalnie zaprojektowanych i przygotowanych pomocy naukowych
  • muzyka, która ogromnie sprzyja nauce i zapamiętywaniu nowego materiału językowego
  • nauka czytania (nauka i doskonalenie czytania metodą globalną)

Dzieci 5,6-letnie, kończące kurs, później jako uczniowie szkoły podstawowej, doskonale radzą sobie z nauką języka angielskiego  i z powodzeniem przystępują do wybranych konkursów językowych, a nauka języka kojarzy się im z dobrą zabawą oraz przychodzi z dużą łatwością.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 45 minut.

Liczba osób w grupie

Aby zapewnić właściwą realizację programu nauka odbywa się w małych, komfortowych grupach – grupy 4-8 osobowe. Jest to liczba osób optymalna do efektywnej nauki, liczba, która z jednej strony zapewnia odpowiednią dynamikę pracy, uczenie się od siebie nawzajem oraz rozwój umiejętności społecznych (utrudnione w mniejszych grupach), a jednocześnie pozwala każdemu z uczestników na bezpośredni kontakt z lektorem bardzo utrudnionego w grupach większych. Stawiając sobie za główny cel efektywność nauki,  nie oferujemy zajęć w większych grupach.

Współpraca z rodzicami

W trakcie kursu pozostajemy w ścisłym kontakcie z Rodzicami, dwa razy do roku otrzymują Państwo opisową ocenę postępów Ucznia, przez cały rok mają Państwo dostęp do platformy edukacyjnej oraz stałą możliwość kontaktu mailowego i telefonicznego z nauczycielem prowadzącym. W trakcie roku szkolnego organizujemy bezpłatne warsztaty w ramach Akademii Rodzica.